تمام اتفاقات دلگرم کننده یک سال بد

[ad_1]

وب سایت Aso: 2020 سال خوبی برای کل جهان نبود. شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان به سایه سیاه تبدیل شده است. اما حالا که امسال را پشت سر گذاشتیم، خبرها و اتفاقات خوبی که در سال 2020 رخ داد را در این مقاله بخوانید.

تمام اتفاقات دلگرم کننده یک سال بد

1. سالی بی سابقه برای انرژی های تجدیدپذیر

قبل از اپیدمی جهانی، تقاضا برای انرژی های تجدیدپذیر افزایش یافته بود و در سال 2020 به رشد خود ادامه داد. به عنوان مثال، در سه ماهه اول سال 2020، نیمی از کل برق تولید شده در بریتانیا از منابع انرژی تجدیدپذیر تولید شد و رشد استفاده از انرژی باد رکورد جدیدی را برای تولید انرژی پاک ایجاد کرد.

شیوع بیماری های همه گیر جهانی و سیاست های تغییر آب و هوا باعث تسریع کاهش سوخت های فسیلی شده است. همچنین در سال 2020، بزرگترین تولیدکننده نفت در اتحادیه اروپا قول داده است حفاری را متوقف کند.

2. افزایش تعداد افرادی که به برق دسترسی دارند

آژانس بین المللی انرژی در گزارشی در ماه اکتبر اعلام کرد که تلاش ها برای بهینه سازی دسترسی به برق در کشورهای در حال توسعه مثمر ثمر بوده است. پروژه‌های انرژی در هند و برخی کشورهای آفریقایی میلیون‌ها نفر را به شبکه متصل کرده‌اند و کارشناسان می‌گویند این روند باید در طول و پس از همه‌گیری ادامه یابد.

3. تلاش برای بیرون راندن خودروها از شهرها

همچنین خبرهای خوبی در مورد هوای پاک در شهرها وجود دارد. حضور وسایل نقلیه شخصی در مناطق شهری به حداقل رسیده است و این نتایج دلگرم کننده ای برای مشاغل و جوامع محلی به همراه داشته است. برایتون، یورک، گنت، اسلو، کپنهاگ، مادرید، بارسلونا و بوگوتا از جمله شهرهایی هستند که در این زمینه گام های دلگرم کننده ای برداشته اند.

تمام اتفاقات دلگرم کننده یک سال بد

4. کاهش سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی

صندوق بازنشستگی بریتانیا (نست) اعلام کرده است که دیگر در شرکت هایی که در زمینه استخراج زغال سنگ، ماسه های نفتی و حفاری در قطب شمال فعالیت دارند سرمایه گذاری نخواهد کرد. لویدز، بزرگترین بازار بیمه جهان، همچنین اعلام کرده است که از سال 2022 صدور بیمه نامه های جدید برای زغال سنگ، ماسه های نفتی و حفاری در قطب شمال را متوقف خواهد کرد.

5. محصولات رایگان قاعدگی در اسکاتلند

اسکاتلند در ماه نوامبر در تاریخ ثبت شد و اولین کشوری بود که محصولات رایگان و عمومی برای قاعدگی تولید کرد. فعالان از این اقدام استقبال کردند و گفتند که اسکاتلند “نمونه ای عالی” برای سایر کشورها خواهد بود. Boody Good Period اعلام کرد که «تصمیم اسکاتلند یک برد بزرگ برای آن بود [جنبش]عدالت برای عادت ماهیانه بود و نیازهای زنان و حائضان را تشخیص داد و محصولات مربوطه را به نیازمندان عرضه کرد».

6. پیشرفت در مالاریا و سل

در ماه نوامبر، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که مرگ و میر مالاریا به کمترین میزان خود در 20 سال گذشته و تقریباً 60 درصد رسیده است. این بدان معناست که بین سال‌های 2000 تا 2019، از 1.5 میلیارد مورد مالاریا و 6.7 میلیون مرگ مالاریا در سراسر جهان جلوگیری شد. با این حال، سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که کووید-19 پیشرفت آن را در مبارزه با مالاریا به خطر می اندازد و از کشورها خواسته است تا اقدامات هدفمندتر، ارائه ابزارهای جدید و افزایش بودجه را انجام دهند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز در نوامبر گزارش سالانه خود را در مورد سل منتشر کرد که نشان می دهد تعداد مرگ و میرها در سراسر جهان بین سال های 2015 تا 2019 14 درصد کاهش یافته است. از سال 2000 تاکنون بیش از 60 میلیون مرگ با درمان پیشگیری شده است که رقم قابل توجهی است.

7. خبرهای خوبی در مورد HIV و ایدز وجود دارد

تمام اتفاقات دلگرم کننده یک سال بد

بر اساس گزارش سازمان بهداشت بریتانیا، تعداد موارد جدید اچ آی وی در بریتانیا به کمترین میزان خود در 20 سال گذشته رسیده است. در سال 2020، پیشرفت قابل توجهی در توسعه روش های پیشگیری از HIV حاصل شده است.

8. عربستان سعودی و فلسطین ازدواج کودکان را ممنوع کردند

در سال 2020، عربستان سعودی ازدواج کودکان را ممنوع کرد و حداقل سن ازدواج را 18 سال تعیین کرد. در سال 2019، دولت ازدواج کودکان زیر 15 سال را ممنوع کرد. پیش از این هیچ محدودیت سنی برای ازدواج دختر و پسر وجود نداشت. این ممنوعیت جدید است، اما اشکالاتی دارد: نوجوانان زیر 18 سال همچنان می توانند ازدواج کنند، اگر دادگاه ویژه اجازه دهد. اما با توجه به سنتی بودن این کشورها، چنین اخباری را می توان مثبت تلقی کرد.

فلسطین همچنین در سال 2020 ازدواج کودکان را ممنوع کرد و بنگلادش پیشرفت هایی داشته است. بر اساس گزارش یونیسف، نسبت دخترانی که زیر 18 سال ازدواج می کنند از 64 درصد در سال 2010 به 50 درصد در سال 2020 کاهش یافته است. در واقع این بدان معناست که در دهه گذشته 10 میلیون دختر در بنگلادش از ازدواج کودکان نجات یافته اند.

9. برای پنجمین سال متوالی، تعداد قربانیان تروریسم در حال کاهش است.

بر اساس شاخص جهانی تروریسم، تعداد قربانیان تروریسم در سال 2020 برای پنجمین سال متوالی در حال کاهش است. در مقایسه با سال 2014، تعداد قربانیان با کاهش 59 درصدی به 13826 نفر رسید. همچنین بر اساس تحقیقات، وضعیت تروریسم در 103 کشور بهبود یافته است.

10. واکسن کراون سریع ترین واکسنی بود که تا به حال تهیه شده بود

شیوع کویت 19 جهان را شوکه کرد و خسارات زیادی به بار آورد، اما موج جدیدی از همکاری های بین المللی را نیز ایجاد کرد. در طول سال نه تنها واکسن های مختلفی ساخته شد، بلکه مجوز دریافت کردند و اکنون در حال تجویز هستند. همانطور که یکی از دانشمندان گفت: “در 11 ماه گذشته، 10 سال کار انجام شده است.”

تمام اتفاقات دلگرم کننده یک سال بد

[ad_2]

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

سایت dancebet: فرصتی برای عشاق رقص
بازی انفجار: یک راه جذاب برای کسب درآمد آنلاین
افزایش بهره‌وری با دفتر کار درسی
کتاب کار ریاضی: پل ارتباطی بین دانش‌آموزان و مفاهیم ریاضی
Exploring the World of Real Estate in Canada
Welcome to Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما