خدمات مالیاتی ؛‌ انجام کلیه امورمالیاتی توسط متخصصین تدبیر حساب

اهمیت خدمات مالیاتی آنجایی مشخص می شود که مبحث مالیات بر تمام این گزارشات درون سازمانی و برون سازمانی نقش دارد. اگر ضعف موارد مالیاتی آن فرد یا شرکت در گزارشات  افشا شده باشد و یا به خاطر عملکرد بد مالیاتی ، بدهی مالیاتی وجود داشته باشد در ادامه مسیر مشکل ساز خواهد شد و گزارش مطلوبی از وضعیت شرکت ارائه نخواهد شد. عملکرد یا روزمه مالیاتی نامطلوب می تواند برای خواسته های یک شرکت یا شخص حقیقی دردسر ساز شود مثلا بانک طی فرآیند اعتبار سنجی وام یا تسهیلات مورد نظر را به آن شخص یا شرکت پرداخت نکند.

خدمات مالیاتی

شرکت کارآزمودگان گویا ارقام با هدف کاهش جرائم و هزینه های مالی آماده ارائه خدمات مشاوره ای کاملی در زمینه های مالیات ، ارزش افزوده ، بیمه و اداره کار به کارفرمایان و صاحبان مشاغل می باشد . برخی نیز واحد حسابداری داخل مجموعه دارند ولی از خدمات مالیاتی اشخاص یا شرکت های ارائه دهنده خدمات مالیاتی استفاده می کنند و به عبارتی  امور مالیاتی را برون سپاری می کنند. عده ای نیز کلا واحد مالی و مالیاتی ندارند و کل امور حسابداری و مالیاتی خود را برون سپاری می کنند. همه حالت های مذکور با توجه به شرایط آن مجموعه امکان پذیر است و تصمیم مدیریت مشخص کننده این است که کدام حالت را در پیش گیرد. هزینه انجام خدمات مالیاتی می تواند به بسیاری عوامل بستگی دارد و برای هر کسب و کار با دیگری متفاوت است. این عوامل بستگی به سختی کار شما از نظر نوع فعالیت، حجم فعالیت، موقعیت جغرافیایی، امکانات شرکت و سایر موارد دیگر دارد.

در تهیه و تنظیم دفاتر قانونی باید نهایت دقت را به خرج دهید وگرنه مشکلات مالیاتی زیادی گریبانگیرتان خواهد شد. مشکلاتی نظیر اختلافات با اداره امور مالیاتی بر سر تعیین میزان مالیات و صدور برگ تشخیص مالیات، بررسی مشکلات موجود با هیئت حل اختلاف و سایر مراجع قانونی و به طور کلی بررسی مشکلات مالیاتی، جزو خدمات مالیاتی محسوب می­شود. سوای زمان بندی خدمات مالیاتی بعضی دیگر از تکالیف مالیاتی به صورت موردی انجام می شوند مانند رفع تعهد ارزی ، ارائه گزارش حسابرسی صورت های مالی بر اساس ماده 272 قانون مالیات های مستقیم و… مشاغل و اشخاص حقیقی در طی سال های اخیر به دلیل سختگیری های سازمان امور مالیاتی و وضع قوانین مالیاتی جدید به شدت به خدمات مالیاتی مشاغل نیاز پیدا کرده اند. این افراد اولین کسانی هستند که باید قوانین مالیاتی را در فضای شرکت القا و اجرا کنند و دستورالعمل های مالیاتی و مالی مورد نیاز را به سایر بخش ها و کارکنان مجموعه انتقال دهند.

مهم‌ترین خدمات مالیاتی

به اعتقاد ما هر چقدر سطح اگاهی فعالان اقتصادی و مجریان خدمات حسابداری و مالیاتی افزایش پیدا کند، بی شک هم مدیران کشور دغدغه ای بابت توسعه بازار و کسب سود نخواهند داشت و هم حسابداران و کارشناسان خدمات مالیاتی در بازار پر رونق این خدمات رکوردهای درآمدی خوبی را رقم میزنند. تحریر دفاتر قانونی با افزایش مراجعه بازرسین مالیاتی در ۲ سال اخیر همانند دوره های قبلی امکان پذیر نیست. منظور اینکه در گروه بندی جدید سازمان امور مالیاتی وقتی کسب و کار شما در گروه اول قرار  بگیرد مکلف به دریافت و تکمیل دفتر روزنامه و کل می باشد.این دفاتر باید بصورت روزانه ثبت شود تا در زمان بازرسی ماده ۱۸۱ با صورتمجلس دفاتر نانوشته مواجه نشوید. تحریر بهنگام دفاتر قانونی در بخش خدمات مالیاتی توسط تیم تخصصی اجرا می گردد.

یکی از ارکان اصلی مدیریت شرکت رایان محاسبان قانون مداری بوده و همیشه سعی میکند با استفاده از راهکارهای قانونی جهت کاهش مالیات و جرایم مالیاتی به کارفرما کمک کند تا ایشان نگرانی نسبت به آینده کسب و کار خود و پرونده های مالیاتی خود نداشته باشد. همانطورکه چندین بار ذکر کردیم، مالیات ارتباط مستقیم با قوانین کشور دارد و سرپیچی از آن می‌تواند پیامدهای خطرناکی داشته باشد. تجربه ثابت کرده است کسب و کار باید تمام امور مالیاتی خود را طبق قانون و بدون مغایرت با آن انجام دهد تا مشکلات بزرگ‌تری برای خود به وجود نیاورد. دقت داشته باشید شرکت خدمات مالیاتی که می‌خواهید همکاری خود را با ان شروع کنید، افرادی قانون‌مند باشند. زیرا عدم پیروی آن‌ها از قوانین می‌تواند کسب و کار شما را در معرض خطر قرار دهد. وقتی ثبت نام نهایی شود و اظهارنامه سه ماهه ارائه گردد، نامه ای برای سازمان امور مالیاتی تنظیم می شود که درخواست دریافت گواهینامه را نشان می دهد.

برای افزایش مهارت و توانایی کسانی که می خواهند خدمات مالیاتی ارائه کنند ، و کسب آمادگی لازم و افزایش اطلاعات مالی و مالیاتی مدیران شرکت ­­ها و اشخاص حقوقی به عنوان استفاده کنندگان خدمات مالیاتی، توصیه می­شود موارد زیر به دقت مطالعه و مرور شود. در ابتدا، عبارت “درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی” یا آدرس my.tax.gov.ir را در مرورگر خود جست و جو نمایید تا وارد صفحه ای مشابه صفحه زیر شوید و پس از ورود به سایت درگاه ملی خدمات مالیات my.tax.gov.ir، گزینه ثبت نام را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که ثبت اظهارنامه مالیاتی نیز از طریق همین سامانه، انجام می گیرد. با توجه به اوضاع فعلی کشور، به علت بیماری فراگیر و خطرناک کرونا، اغلب ادارات دولتی و مراکز خصوصی، اقدام به الکترونیکی نمودن خدمات خود کرده اند.

ارائه بهترین خدمات حسابداری مالیاتی وظیفه ماست!

برای رفع این نیاز باید خدمات مالیاتی خود را توسط یک شرکت حسابداری یا یک حسابدار خبره به امور مالیاتی به انجام برسانند. که با توجه به تجربه و جمع زیادی از متخصصین موجود در یک شرکت حسابداری معتبر سپردن خدمات مالیاتی به یک شرکت حسابداری کاری بسیار هوشمندانه است. آن‌ها با نگارش و تحریر صحیح اظهارنامه‌ها و لوایح مالیاتی، آگاه کردن کارمندان و مدیران مالی از قوانین مالیاتی و نحوه صحیح انجام امور مالی و حسابداری و… از ایرادها و جرائم مالیاتی جلوگیری کرده و نتیجه این کار، اعمال حداقل مالیات‌ها برای شما است. شرکت حسابداری تدبیرحساب برنامه‌ ویژه‌ای برای استرداد مالیات بر ارزش افزوده‌ صادرکنندگان در حداقل زمان ممکن دارد. ما با این برنامه،  حداکثر پس از ۶ ماه از ثبت درخواست، مبلغ بستانکاری را به شرکت شما باز می‌گردانیم.

  • همان‌طور که قبلا گفتیم هر فردی که کسب و کاری دارد و مشغول به کار است و حقوق دریافت می‌کند و بیمه تامین اجتماعی دارد، باید قسمتی از حقوق خود را تحت عنوان مالیات، به وزارت اقتصاد و دارایی بپردازد.
  • از طرف دیگر هزینه هایی که شرکت های خدمات مالیاتی دریافت می کنند شاید از نظر صاحبان کسب و کار ها و شرکت ها زیاد باشد و شاید واقعا بعضی از شرکت ها طلب دستمزد نا معقول جهت ارائه خدمات مالیاتی دارند.
  • ماده ۳۳- تعرفه خدمات و فعالیت‌ها به صورت سالانه بوده و مبنای  فهرست تعرفه ابلاغی تعیین و تا ابلاغ تعرفه جدید معتبر می­باشد.
  • اشخاص حقوقی از قدیم الایام درگیر امور مالیاتی بودند و معمولا هم برای شرکت ها موضوع خدمات مالیاتی شرکت ها با اهمیت است.
  • دانستن موارد زیر است که باعث وجه تمایز بین یک کافرما ،مشاور مالیاتی یا کارشناس مالیاتی با سایر همکاران خود می­شود.

از طرفی کیفیتی برای دانستن اطلاعات بیشتر در خصوص موسسه حسابداری اینجا کلیک کنید که توسط شرکت های خدمات مالیاتی ارائه می شود در مشخص شدن حقوق و دستمزد این شاخاص تاثیرگذار است. منظور از مالیات مستقیم مواردی چون مالیات بر املاک، مالیات بر ارث، مالیات بر حقوق، مالیات بر مشاغل، مالیات بر درآمد شرکت ها است و منظور از مالیات های غیر مستقیم مواردی چون حقوق و عوارض گمرکی، مالیات بر ارزش افزوده و دیگر موارد می باشد. امروزه موضوع مالیات در کشور ما جزو مسائل بسیار مهم کلیه فعالان اقتصادی(شخص حقوقی یا شخص حقیقی) و حتی عموم مردم شده است. از مهمترین علت های آن گسترش دامنه های مالیاتی از جمله مالیات بر خانه های خالی، مالیات بر خودرو، مالیات تراکنش های بانکی و…

تبصره – وارد نمودن هر گونه صدمه به واسطه استفاده از تجهیزات، توسط شرکت­های معتمد به شبکه و سیستم­های دیگر به هر شکل، مشمول جبران خسارت مطابق با حکم ماده ۳۴ این آیین‌نامه می­شود. ب- مدت زمانی که هر شخص ثالث ذینفع می‌تواند نظرات خود را در مورد درخواست عدم تمدید به صورت کتبی، ارسال کند، که این مدت کمتر از ۱۰ روز و بیشتر از ۲۰ روز از تاریخ اعلام نخواهد بود. از این رو اگر مودیان بخواهند به تنهایی امور مالیاتی خود را پیگیری کنند ممکن است متضرر شوند یا خیلی دیر به نتیجه مطلوب برسند. مودیان تصور میکنند برای آنکه بتوانند از ضررهای مالیاتی خود جلوگیری کنند باید کفش آهنین بپوشند و زمان زیادی را در اداره دارایی سپری کنند. © ۲۰۱۸ تمامی حقوق این سایت برای موسسه مالی صالح اندیشان ماندگار محفوظ می باشد. تیم رایان محاسبان متشکل از حرفه‌ ای‌ترین و با تجربه‌ ترین افراد در این حوزه است.

در ابتدا پیشنهاد می شود که این دلایل نباید باعث بی توجهی شما به امور مالیاتی خودتان شود. سعی کنید کسانی که خدمات مالیاتی ارائه می دهند را بررسی کنید، در مورد آنها تحقیق نمایید و از اشخاص مورد اعتماد مشورت بگیرید. مشاوره مالیاتی تلفنی بسیاری اوقات برای حل مشکلات یا ابهامات مالیاتی خود به دنبال یک جواب سریع و دقیق هستید. به جای جستجو در فضای بی انتهای اینترنت و یا سوال از اشخاص غیر متخصص از مجرب ترین کارشناسان فردان سوال خود را بپرسید و از دقیق ترین جواب ممکن آگاه شوید. در کلیه منابع مالیاتی علاوه بر اصل مالیات، جرائمی نیز بابت عدم انجام یا عدم انجام صحیح وظایف مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته شده است که بعضا موجب خواهد شد که جرائم در نظر گرفته شده حتی چند برابر اصل مالیات باشد. در قراردادهای خدمات حسابداری فقط امور جاری و حسابداری شرکت انجام می شود و شامل خدمات مالیاتی می شود.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

سایت dancebet: فرصتی برای عشاق رقص
بازی انفجار: یک راه جذاب برای کسب درآمد آنلاین
افزایش بهره‌وری با دفتر کار درسی
کتاب کار ریاضی: پل ارتباطی بین دانش‌آموزان و مفاهیم ریاضی
Exploring the World of Real Estate in Canada
Welcome to Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما