روز ملی علم: PM Modi از خانواده ها می خواهد که خلق و خوی علمی در کودکان ایجاد کنند

[ad_1]

دهلی نو: به مناسبت روز ملی علم، نخست وزیر نارندرا مودی روز دوشنبه (28 فوریه 2022) به دانشمندان و علاقه مندان به علم خوش آمد گفت و خواستار تعهد مجدد نسبت به استفاده از قدرت علم برای پیشرفت بشر شد.

این روز، به ویژه، یادآور کشف «اثر رامان» است که فیزیکدان هندی سی وی رامان برای آن برنده جایزه نوبل شده بود.

نخست وزیر در توئیتی نوشت: “روز ملی علم را به همه دانشمندان و علاقه مندان به علم تبریک می گویم. اجازه دهید بار دیگر بر تعهد خود نسبت به انجام مسئولیت علمی جمعی خود و استفاده از قدرت علم برای پیشرفت بشر تاکید کنیم.”

نخست وزیر مودی همچنین کلیپی از پخش «Mann ki Baat» خود در روز یکشنبه به اشتراک گذاشت که در آن شنیده می شود که در مورد روز ملی علم صحبت می کند و از خانواده ها می خواهد تا برای پرورش خلق و خوی علمی در فرزندان خود تلاش کنند.

“دوستان، فناوری جایگاه مهمی را در زندگی ما در قلمرو سهولت و سادگی به خود اختصاص داده است. کدام فناوری خوب است و چه استفاده ای از آن فناوری بهتر است، ما با همه این موضوعات به خوبی آشنا هستیم. اما این نیز درست است که اساس این فناوری، علم زیربنایی چیزی است که ما در انتقال آن به فرزندان خانواده خود غفلت می کنیم. در این روز علم، از همه خانواده ها می خواهم که حتماً با تلاش اندک شروع کنند تا خلق و خوی علمی در فرزندان خود ایجاد کنند. گفته بود.

“الان، به عنوان مثال – بینایی ضعیف … بعد از استفاده از عینک، بینایی با وضوح بهبود می یابد … کودکان می توانند به راحتی در مورد علم پشت آن توضیح دهند. اینطور نیست که فرد باید خود را محدود به نگاه کردن به عینک و لذت بردن کند.” نخست وزیر در برنامه ماهانه رادیویی خود خطاب به ملت گفته بود.

تلویزیون زنده[ad_2]

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

سایت dancebet: فرصتی برای عشاق رقص
بازی انفجار: یک راه جذاب برای کسب درآمد آنلاین
افزایش بهره‌وری با دفتر کار درسی
کتاب کار ریاضی: پل ارتباطی بین دانش‌آموزان و مفاهیم ریاضی
Exploring the World of Real Estate in Canada
Welcome to Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما