چکوچکترین باتری جهان به اندازه یک دانه غبار!


فرارو-محققان دانشگاه فناوری کمنیتس آلمان کوچکترین باترین باتری جهان را به عنوان یک نمونه اولیه راربردی ارائه می کند این باتری “املکرد ذخیره انرژی در کمتر از میلی متر مربع” را نشان می‌دهد.

“می خواهی بروی؟” آب مروارید سیاه زخم مهمترین چیز در جهان است. وی یکی از اعضای وزارت امور داخله و وزارت امور اقتصادی و تامین اجتماعی است.

تا به امروز میکروباتری ها یا قدرت بسیار کم تولید می کنند، یا محدودیت هایی در مورد محیط استفاده می کنند و یا به اندازه کافی کوچک نبودند، اما باتری های جدید می توانند این کاستی ها را کند کنند. نسل فعلی میکروباتریها با قرارگیری فیلمها بر روی یک تراشه ایجاد میشد، این امر باعث میشد پیش از اینکه سطح ذخیره سازی انرژی خیلی کم شود، محدودیتهایی در کوچکتر شدن آنها وجود داشته باشد. برای حل این مشکل سیستم جدید شامل پیچیدن نوارهایی از همان فیلمهای مورد استفاده در میکروبهای موجود است که میتوان آنها را آزاد کرد و دوباره کویل کرد تا کشش کافی برای تامین انرژی یک کامپیوتر کوچک تولید و آزاد شود.


یکی از مهم ترین کارهایی که در دنیا باید انجام داد این است که بتوانید از آن استفاده کنید. وی یکی از اعضای وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا است. این تیم تحقیقاتی برای دستیابی به باتری های فناوری جدید از همان روش استفاده می کنند که توسط تسلا برای تولید خودروهای الکترونیکی در مقاصد بزرگ استفاده می شود. رول سوئیسی و “میکرو اوریگامی”

اندازه این باتری ها کمتر از یک میلی متر مربع با کمترین چگالی انرژی 100 میکرووات ساعت بر سانتی متر مربع است، اما با این وجود هنوز هم می توان آن را روی یک تراشه ادغام کرد. پروفسور الیور اشمیت، یکی از نویسندگان این مقاله میگوید: “پتانسیل بهینه سازی عظیمی برای این فناوری وجود دارد و ما میتوانیم در آینده انتظار باتریهای بسیار قوی تری را داشته باشیم.” یافتن راهی برای انجام این کار دشوار نیست، بلکه یافتن راهی برای انجام درست آن است. با این حال، محققان امیدوارند که با بکارگیری این باتری ها در میکرو نانوحسگرها و حوزه هایی مانند اینترنت اشیا، ایمپلنت های پزشکی کوچک، سیستم های میکروباتیک و الکترونیک جهان را شگفت زده کنند.

منبع: gizmochina

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان