5 نکته جالب در مورد زبان انگلیسی که نمی دانستید!

[ad_1]

1. ویلیام شکسپیر بیش از 1000 کلمه جدید به زبان انگلیسی اضافه کرد!

احتمالاً نام ویلیام شکسپیر، شاعر و نمایشنامه‌نویس بزرگ انگلیسی را شنیده‌اید. شکسپیر با آثار مختلفی که با نمایشنامه های معروفش مانند رومئو و ژولیت و هملت شروع شد، تأثیر زیادی بر ادبیات انگلیسی و جهان گذاشت. آنقدر که اغراق نیست اگر بگوییم انگلیسی به قبل و بعد از شکسپیر تقسیم می شود و این زبان بدون شکسپیر هرگز یکسان نخواهد بود!

شکسپیر بیش از 1000 کلمه جدید اختراع کرد و از آنها در نوشته های خود استفاده کرد و امروزه انگلیسی زبانان از این کلمات در زبان روزمره خود استفاده می کنند.

چند کلمه ای که شکسپیر به آن دست یافت:

 • اعتیاد به مواد مخدر
 • خون سرد
 • تبلیغات
 • لحاف
 • آرنج
 • تنها (فقط)

ترجمه متون تخصصی بسیار دشوارتر از ترجمه متون عمومی است، زیرا علاوه بر دانش زبانی، مهارت های ترجمه بالایی نیز لازم است. مترجم باید با رشته ترجمه تخصصی آشنا باشد و حتی در مواردی نیاز به تحصیل در این زمینه داشته باشد.

ما در مورد کیفیت ارائه می دهیم ترجمه حرفه ای ریسک نکنید و کاردانو، مترجم قانونی Transis را رها کنید.

2. بیشتر کلمات انگلیسی از فرانسوی و انگلیسی قدیمی مشتق شده اند

در سال 1066، پس از فتح نورمن ها، زبان فرانسه زبان اشراف بریتانیا شد. در همان زمان، اقشار پایین جامعه همچنان از زبان انگلیسی قدیم که متشکل از کلمات آلمانی بود استفاده می کردند.

در نهایت ترکیب و تغییر این دو زبان در طول زمان منجر به زبان انگلیسی میانه شد که بسیار نزدیک به انگلیسی مدرن است.

نکتهپاسخ: داستان پیدایش زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا بهتر از کلمات انگلیسی (نوشتاری و گفتاری) استفاده کنید، باید بپرسید چگونه؟

تاریخچه انگلیسی به شما کمک می کند بفهمید چه زمانی از کلمات مختلف استفاده کنید! کلمات فرانسوی اغلب رسمی تر هستند و کلمات از انگلیسی باستان می آیند! غیر رسمی هستند.

3. قبلاً در الفبای انگلیسی 6 حرف دیگر وجود داشت

زبان انگلیسی نیز مانند تمامی زبان های زنده دنیا به طور مداوم در حال تکامل است. یکی از تغییراتی که در این سال ها رخ داده کاهش تعداد الفبای انگلیسی است.

الفبای انگلیسی که امروزه می شناسیم به شکل 26 حرف مدرن در قرن 16 بود، اما قبلاً 6 حرف دیگر در الفبای انگلیسی وجود داشت. این حروف حذف شده عبارتند از:

 1. Eth (Ð د)

تلفظ این حرف شبیه صدا است هفتم به فلان حرف.

 1. خار (Þ – ю)

Th نیز برای تلفظ Thorn استفاده می شود، با این تفاوت که th ساکت است. یعنی در هنگام تلفظ این صدا تارهای صوتی شما نباید بلرزد! همانطور که در کلمه چیز.

 1. او (Ƿ- ƿ)

این حرف شبیه یک حرف است که در همین امروز است. در انگلیسی قدیم این نامه شامل دو است y (uu) پس از مدتی علامت الفبای جدیدی برای این صدا به کاتبان نشان داده شد رونیک آمد (ƿ). چند سال بعد، تحت تأثیر املای فرانسوی، نماد uu بازگشت، که از آن W مدرن به وجود آمد.

 1. یوگا (Ȝ ȝ)

اگرچه در کلماتی مانند دختر به نظر می رسد gh.

 1. خاکستر (Æ æ)

در انگلیسی باستان این حرف نشان دهنده صدای یک مصوت کوتاه، صدای بین a و e بود. به عنوان کلمه گربه.

 1. اتل (Œ œ)

Ethel تلفظ خاصی دارد و بین o و e صدا می دهد. اما در نهایت به نفع مصوت های ساده تر منصرف شد.

ترجمه کردن آن کمتر از ترجمه دشوار نیست! برای بازنویسی متن باید دایره لغات بسیار گسترده، دانش خوب قواعد انگلیسی و تجربه کافی در ترجمه متون داشته باشید.

کیفیت ترجمه متنی که می خواهید در مقاله استفاده کنید بسیار مهم است زیرا سرقت علمی یکی از رایج ترین دلایل رد مقاله توسط مجلات معتبر است.

پیشنهاد می کنیم از وب سایت Transis Paraphrase استفاده کنید. روی لینک کلیک کنید و نقل قول مترجمان ترانزیس را ببینید.

4. متهم کردن ویلیام کاکستون به اشتباه گرفتن کلمات انگلیسی

البته نمی توان همه تقصیرها را به گردن ویلیام انداخت اما در هر صورت نمی توان نقش مهم او را در این موضوع نادیده گرفت!

در قرون وسطی به کسانی که اسناد می نوشتند کاتب می گفتند; کاتبان تمام تلاش خود را کردند تا کلمات را دقیقاً همانطور که شنیده می شد بنویسند. البته این کار آسانی نبود، زیرا لهجه های مختلف در مناطق مختلف متفاوت بود و در کار کاتبان ناهماهنگی های زیادی وجود داشت.

5 نکته جالب در مورد زبان انگلیسی که نمی دانستید!

ویلیام کاکستون اولین کسی بود که چاپخانه ای راه اندازی کرد، سپس کارگرانی را استخدام کرد که زبان مادری آنها آلمانی بود و کلمات را بر اساس آنچه که به آن عادت داشتند می نوشتند که به دور از تلفظ کلمات انگلیسی بود.

5. انگلیسی بیشترین تعداد زبان مادری را در جهان دارد

اکنون جهان حدود 1.5 میلیارد انگلیسی زبان مادری دارد، که تقریباً 20 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد! تقریباً 600 تا 700 میلیون از این افراد انگلیسی زبان مادری نیستند.

مطالعه زبان انگلیسی بین اواخر قرن 15 و 17 آغاز شد. امپراتوری بریتانیا در این زمان دارای قلمروها و مستعمرات وسیعی در سراسر جهان بود. او بسیاری از اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا و هند را تحت کنترل داشت.

امیدواریم …

از این حقایق جالب در مورد زبان انگلیسی لذت ببرید، اگر لحظه ای خنده دار در مورد این زبان می شناسید، برای ما کامنت کنید. ما مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

بازی انفجار: راهنمای کامل برای شرط بندی آنلاین
تعمیرات پرینتر: راهی برای حل مشکلات چاپگرها
آشنایی با خدمات تعمیر دستگاه لیبل زن
تنوع و شیک‌ترین خرید عمده تیشرت مردانه
با ما بازی کنید: سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم
معرفی بازی انفجار: جذاب ترین بازی آنلاین در ایران
تماس با ما