6 عادتی که ما را به حمله قلبی می کشاند


برخی از عادات بد در زندگی ما خطر حمله قلبی را افزایش می دهند که در ادامه خواهیم آموخت.

به گزارش Best Life، بسیاری بر این باورند که بیشتر بیماری ها به ژنتیکی مربوط می شود که از والدین خود به ارث برده ایم.

این تا حدی درست است، اما نه در حدی که تاثیر عادات بد سبک زندگی را بر سلامت نادیده بگیریم. در اینجا شش عادتی که اغلب در سبک زندگی ما ایجاد می شود و خطر حمله قلبی را افزایش می دهد، آورده شده است.

1. صبحانه نخورید

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوب کند یا آن را خراب کند. صبحانه انرژی لازم برای شروع روز را به ما می دهد و فشار خون ما را تنظیم می کند. طبق تحقیقات، تنظیم فشار خون تاثیر مستقیمی بر سلامت قلب دارد.

2. کم تحرک

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ساعت های زیادی (بیش از 5 ساعت) در روز را صرف تماشای فیلم یا گشت و گذار در اینترنت می کنید، پس کم تحرک هستید. بیش از 42 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده بی تحرک هستند که آنها را در معرض خطر حمله قلبی قرار می دهد.

3. بیشتر از گوشت قرمز بخورید

6 عادتی که ما را به حمله قلبی می کشاند

مصرف زیاد گوشت علاوه بر افزایش اسید اوریک خون، باعث افزایش چربی خون و همچنین چربی کبد می شود. افزایش میزان چربی های بد خون که همان کلسترول است باعث انسداد رگ ها و در نتیجه افزایش خطر حمله قلبی می شود.

4. سیگار کشیدن

6 عادتی که ما را به حمله قلبی می کشاند

در واقع سیگار نه تنها به ریه ها بلکه به کبد، قلب و عروق نیز آسیب می رساند. استعمال دخانیات، از جمله سیگار کشیدن، می تواند باعث گرفتگی و پارگی عروق، درد قفسه سینه، حمله قلبی و درد قلبی شود.

5. طرفدار مادام العمر شیرینی

6 عادتی که ما را به حمله قلبی می کشاند

خوردن شیرینی های زیاد در طول روز باعث افزایش فشار خون، التهاب، دیابت، اضافه وزن و کبد چرب می شود که هر کدام برای افزایش خطر حمله قلبی کافی است. استفاده از مواد غذایی چرب و غیر مغذی به همین نتیجه منجر می شود.

6. افسردگی درمان نشده

افسردگی فقط یک روحیه بد نیست. همانطور که افسردگی بر سلامت روان ما تأثیر می گذارد، سلامت جسمی ما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و سلامت قلب ما را تهدید می کند.

خطر حمله قلبی در اثر افکار و در نتیجه تولید هورمون یا افزایش فشار خون را افزایش می دهد. سایر نوسانات خلقی مانند اضطراب، عصبانیت و ترس می توانند تأثیری مشابه افسردگی داشته باشند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم