ISRO PSLV-C52 را با رصد زمین و 2 ماهواره کوچک پرتاب کرد – WATCH

[ad_1]

دهلی نو: سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) روز دوشنبه (14 فوریه) وسیله پرتاب ماهواره قطبی را پرتاب کرد که دو ماهواره کوچک مسافربری را نیز حمل می کرد.

ماهواره رصدی زمین EOS-04 و دو ماهواره کوچک پس از پرتاب در ساعت 05:59 صبح از اولین سکوی پرتاب مرکز فضایی ساتیش داوان در سریهاریکوتا در آندرا پرادش، توسط موشک PSLV-C52 با موفقیت در مدار مورد نظر قرار گرفتند.

این، به ویژه، اولین ماموریت پرتاب ISRO در سال 2022 است.

EOS-04 یک ماهواره تصویربرداری رادار است که برای ارائه تصاویر با کیفیت بالا تحت هر شرایط آب و هوایی برای کاربردهایی مانند کشاورزی، جنگلداری و مزارع، رطوبت خاک و هیدرولوژی و نقشه برداری سیل طراحی شده است.

PSLV-C52 همچنین با دو ماهواره کوچک به عنوان مسافر مشترک منفجر شد، از جمله یک ماهواره دانشجویی (INSPIREsat-1) از موسسه علوم و فناوری فضایی هند (IIST) در ارتباط با آزمایشگاه فیزیک جوی و فضایی در دانشگاه. کلرادو، بولدر.

دو محموله علمی در این ماهواره برای بهبود درک دینامیک یونوسفر و فرآیندهای گرمایش تاجی خورشید است.

دیگری یک نمایشگر فناوری ماهواره ای (INS-2TD) از ISRO است که پیشروی برای ماهواره مشترک هند و بوتان (INS-2B) است. ماهواره با داشتن یک دوربین تصویربرداری حرارتی به عنوان محموله خود، از ارزیابی دمای سطح زمین، دمای سطح آب تالاب یا دریاچه ها، ترسیم پوشش گیاهی (محصولات کشاورزی و جنگل) و اینرسی حرارتی (روز و شب) بهره می برد.

این پنجاه و چهارمین پرواز PSLV و بیست و سومین ماموریت با استفاده از پیکربندی PSLV-XL با 6 PSOM-XL (موتورهای تسمه ای) است.

(با ورودی های آژانس)

تلویزیون زنده[ad_2]

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

سایت dancebet: فرصتی برای عشاق رقص
بازی انفجار: یک راه جذاب برای کسب درآمد آنلاین
افزایش بهره‌وری با دفتر کار درسی
کتاب کار ریاضی: پل ارتباطی بین دانش‌آموزان و مفاهیم ریاضی
Exploring the World of Real Estate in Canada
Welcome to Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما