ISRO PSLV-C52 را با رصد زمین و 2 ماهواره کوچک پرتاب کرد – WATCH


دهلی نو: سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) روز دوشنبه (14 فوریه) وسیله پرتاب ماهواره قطبی را پرتاب کرد که دو ماهواره کوچک مسافربری را نیز حمل می کرد.

ماهواره رصدی زمین EOS-04 و دو ماهواره کوچک پس از پرتاب در ساعت 05:59 صبح از اولین سکوی پرتاب مرکز فضایی ساتیش داوان در سریهاریکوتا در آندرا پرادش، توسط موشک PSLV-C52 با موفقیت در مدار مورد نظر قرار گرفتند.

این، به ویژه، اولین ماموریت پرتاب ISRO در سال 2022 است.

EOS-04 یک ماهواره تصویربرداری رادار است که برای ارائه تصاویر با کیفیت بالا تحت هر شرایط آب و هوایی برای کاربردهایی مانند کشاورزی، جنگلداری و مزارع، رطوبت خاک و هیدرولوژی و نقشه برداری سیل طراحی شده است.

PSLV-C52 همچنین با دو ماهواره کوچک به عنوان مسافر مشترک منفجر شد، از جمله یک ماهواره دانشجویی (INSPIREsat-1) از موسسه علوم و فناوری فضایی هند (IIST) در ارتباط با آزمایشگاه فیزیک جوی و فضایی در دانشگاه. کلرادو، بولدر.

دو محموله علمی در این ماهواره برای بهبود درک دینامیک یونوسفر و فرآیندهای گرمایش تاجی خورشید است.

دیگری یک نمایشگر فناوری ماهواره ای (INS-2TD) از ISRO است که پیشروی برای ماهواره مشترک هند و بوتان (INS-2B) است. ماهواره با داشتن یک دوربین تصویربرداری حرارتی به عنوان محموله خود، از ارزیابی دمای سطح زمین، دمای سطح آب تالاب یا دریاچه ها، ترسیم پوشش گیاهی (محصولات کشاورزی و جنگل) و اینرسی حرارتی (روز و شب) بهره می برد.

این پنجاه و چهارمین پرواز PSLV و بیست و سومین ماموریت با استفاده از پیکربندی PSLV-XL با 6 PSOM-XL (موتورهای تسمه ای) است.

(با ورودی های آژانس)

تلویزیون زندهMara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوردانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances